Rreth Nesh

Hoteli

HOTEL Familja i ndodhur pak kilometra nga Qytetit Muzeal te Beratit ofron per vizitoret e qytetit dhe klientet e tij maksimumin e komoditetit qe nevoitet. Vendi ku nderthuren ne nje harmoni te plote dhe me shume stil tradicionalja me modernen ne arkitekture dhe kompozim e ambientesh clodhese si Holli i hotelit ,dhomat e gjumit, bar-restoranti i jep mundesine klienteve te pushojne ne menyre shume te qete.

Hoteli dhe Bar Restoranti ne te cilin sherbejne personel dhe kameriere te cilet komunikojne ne gjuhe te huaj ka vemendjen e posacme te administratorit i cili kujdeset per te krijuar gjithe lehtesite e mundshme per klientet duke siguruar per ta ,parking free , sherbim te plote interneti WIFI , TV, transport, makina me qera, si dhe sherbim te shpejte dhe shume cilesor ne te gjitha ambientet.

Rreth Qytetit

Në vitin 1961 Berati u shpall zyrtarisht qytet muze. Ai është qytet muze me pasuri të konsiderueshme monumentesh dhe me vlera të larmishme për nga gjinitë, të cilat përbëjnë një dëshmi të trashëgimisë kulturore, historike e artistike, të jetës e të punës, të realizuara mjeshtërisht brez pas brezi nga banorët e tij. Nga zonifikimi dhe nga përcaktimi i kategorisë së monumenteve qyteti ndahet në tri zona : zona muze, zona e mbrojtur dhe zona e lirë.

Sot Berati trashëgon 210 objekte muzeale, nga të cilat 150 janë objekte në këmbë. Prej tyre 60 janë monumente të kategorisë së parë dhe të tjerat të kategorisë së dytë.

Berat-Old-City-Albania
room1

Akomodimi

Hotel Familja përbëhet nga  35 dhoma.

31 Dhoma Matrimoniale

4 Dhoma Premium

1 Suite

Dhomat jane te pajisura me nje televizor me ekran te sheshte dhe me satelite ku perfshihen shume kanale ,ajer te kondicionuar dhe sistem ngrohje.Sherbimin ne dhome nese eshte i kerkuar. Dhome kane nje krevat te gjere dopio dhe nje banje private me te gjitha sherbimet e nevojshme .Dhomat ofron Wi-Fi falas.

» Rooms

Restoranti

Ushqimi në Hotel Familja, kënaqesi në krijimin e përvojave të thjeshta por elegante gastronomike, me fokus në përdorimin e përbërësve të freskët nga Shqiperia dhe mbajtjen e shijeve natyrore dhe organike. Për të zgjuar ditën, shuplakë mëngjesi ofron një shumëllojshmëri të gjerë të enëve kontinentale të ftohta dhe të nxehta.
Restoranti kryesor ndodhet ne hotel dhe  ofron qetësi dhe pamje të mrekullueshme të kopeshtit . Zgjedhja e kujdesshme dhe shumëllojshmëria e ushqimeve të detit dhe mishit janë krijuar posaçërisht nga ekipi ynë i përvojave të kuzhinierëve.

Restoranti ofron një përzgjedhje të gjerë të verërave nga rajonet prestigjioze, si dhe verëra të shkëlqyera shqiptare.

Stafi ynë i plotëson të gjitha standardet e një shërbimi me cilësi të lartë.

» Shikoni Restorantin
63608430466523829869530801_table-restaurant